
Працюючи в системі «людина – людина», ми, як педагоги часто стикаємося з негативними емоційними переживаннями інших людей- колег, вихованців та їх батьків, і мимоволі стаємо залученими до чужих переживань, через що й зазнаємо підвищеного емоційного напруження. Психічне здоров’я потерпає від новин, очікувань, труднощів та проблем. Сьогодення “підкидає” всім нам багато причин для емоційного вигорання. Тому, вкрай важливо подбати про себе, про свій психо-емоційний стан та активувати внутрішні ресурси для профілактики чи подолання професійного вигорання.
В рамках проведення заходів для зміцнення психічного здоров’я, за участю педагогів ЖДНЗ №35 відбувся семінар – практикум для педагогів «Профілактика синдрому професійного вигоряння».
Практичний психолог Ремінська С.А. провела даний захід в форматі тренінгу. Педагоги мали змогу “зазирнути в себе”, продіагностувати свій рівень емоційного вигорання, вивчити теоретичний акпект проблематики, визначити причини синдрому «емоційного вигоряння», та попрацювати практично із власними емоційними станами.
Малювання Мандали допомогло у самопізнанні, використовуючи метафору «чорного і білого» – як відверто протилежних понять: правда і брехня; справедливість і цинізм; війна і мир; повага і презирство; співчуття і агресія; успіх і невдача; досягнення і помилка. На чорному дуже добре проявляються білі плями, смуги, події, вчинки, білий є світлом в кінці тунелю, білий освітлює наші темні сторони, білий проявляється на чорному як контраст між добром і злом…
Колективний колаж «Що допомагає нам триматися» активував внутрішні потреби кожної учасниці, ті зовнішні та внутрішні ресурси, які підтримують і рятують від емоційного вигоряння.
Душа кожної людини— це вогник.
Вогник світла і надії, що веде до його мрій. Добро, любов, щастя, мир, радість, щирість, здоров’я підтримують цей вогник, дають змогу горіти яскравіше, і ніколи не згорати.