Профілактика стресів та  забезпечення психоемоційного здоров’я педагогів

10.Кві.2023
Профілактика стресів та  забезпечення психоемоційного здоров’я педагогів

“У часи великого стресу чи негараздів завжди краще

зайнятись чимось, щоб перетворити свій гнів

та свою енергію в щось позитивне”.

Лі Якокка

 

Сучасні реалії життя кожного українця так чи інакше пов’язані  із величезним нашаруванням стресів та тривог. Коли стрес переповнює нас, повернутися до продуктивного стану може бути дуже складно. Кожен по-різному  справляється із викликами війни. 

Щоб ефективно боротися зі стресом, ми маємо розуміти, що стрес – частина життя, і нажаль, ми не можемо контролювати абсолютно все, натомість маємо будь-яким чином підтримувати позитивне мислення. Ми повинні вчитись змінювати негативні думки на позитивні та пишатися своїми досягненнями, навіть найменшими. Ми маємо знаходити внутрішні та зовнішні ресурси для підтримки себе та оточуючих.

З цією  метою, в нашому педагогічному колективі  практичний психолог Ремінська С.А. провела семінар-практикум на тему «Профілактика стресів та  забезпечення психоемоційного здоров’я педагогів». Важливо давати  підтримку тим, хто поруч та отримувати її навзайм, особливо, коли ви – педагог і несете відповідальність за своїх вихованців. 

Для кожної з учасниць корисно було поглянути на власне Колесо життєвого балансу – наскільки воно рівномірне чи ні, яка із сфер життя відстає, на що звернути увагу.

У подоланні стресів неабияк допомагають дихальні техніки, які ми використовуємо самі і навчаємо дітей. Психофізично розслабитись дозволила хвилинка м”язової релаксації

Вправа “Нажаль…, але на щастя…” навчила нас позитивному мисленню – умінню перетворювати негативні моменти на позитив. А також педагоги створили хмару слів   тих особистісних ресурсів, які підтримують їх у сьогоденні.

Гра “Мінне поле” дозволила прослідкувати за тим, як кожна з нас досягає цілей, попри страхи та стреси, які стратегії  обирає.

Кульмінацією семінара стала спільна арт-терапевтична техніка “Пазл нашої Перемоги”, де всі педагоги виразили свої емоції та внутрішні стани – все те, що допомогає долати стреси і страхи, те що відновлює особистісні ресурси та наближає до очікуваної Перемоги України.

 

Галерея зображень