03.Жов.2023
Поради батькам “СТОП БУЛІНҐ”

Від того, в якій атмосфері перебувають діти, залежить їхній настрій, їхнє здоров’я, їхнє бажання навчатися і розвиватися, взаємодіяти, приходити до закладу освіти. Безпечна, доброзичлива атмосфера, заснована на довірі і повазі є найкращою основою, щоб запобігти булінґу (цькуванню) в закладі освіти.
Прояви насильства, в тому числі булінґу (цькування), можуть статися внаслідок різних причин.
Булінґ – це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.
Булінґ може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Не рідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються.
Від булінґу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку. Вони потребуватимуть підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові відношення з людьми не лише у школі, але й протягом усього їх подальшого життя.
Щоб такі прояви траплялися якомога рідше і не переростали в системне явище, кожен заклад освіти має комплекс заходів для протидії булінгу (цькуванню).
Якщо булінґ (цькування) все таки стався, дуже важливо допомогти всім учасникам знайти шлях до примирення, щоб вони могли надалі продовжувати перебувати в одному колективі.
Головне правило – діяти системно, спільно і злагоджено. Це завдання для командної роботи, в якій кожен може зробити свій внесок, щоб його заклад освіти став простором безпеки і поваги як для дітей, так і для педагогів та працівників закладу.
Галерея зображень