Імплементація програми психологічної підтримки в рамках проєкту “Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні”

02.Лют.2024
Імплементація програми психологічної підтримки в рамках проєкту “Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні”

В рамках проєкту “Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні”, впродовж січня місяця 2024 року в ЖДНЗ № 35 вихователем-методистом Чубаровою М.С.  та практичним психологом Ремінською С.А. здійснено імплементацію програми психологічної підтримки учасників та учасниць освітнього процесу. До реалізації проєкту були залучені діти 5-6 року життя, педагогічний колектив та батьки вихованців. 

Активності з дітьми організовані за матеріалами методичного посібника “Підтримуємо та зберігаємо психічне здоров’я  дітей”. Метою занять було навчити дітей розуміти та виражати свої емоції, вправлятись у розпізнаванні міміки та емоцій, сприяти розвитку співчуття, доброзичливості, вміння цінувати унікальні якості одне одного, навчити дітей розпізнавати та долати гнів, долати страхи та перешкоди, бути дружелюбним і добрим, використовувати свої здібності, силу та креативність щодня, взаємодіяти через гру, знімати напруження.

Робота з педагогами проводилась у форматі тренінгу, і включала в себе три заняття.  Висвітлювались такі теоретичні питання, як:  “Ментальне здоров’я. Розвиток дитини в умовах кризи: надолуження освітніх втрат та робота з дітьми, які потребують додаткової підтримки”, “Психологічні інструменти та практики супроводу і підтримки дітей дошкільного віку. Надання емоційної підтримки та допомоги дітям у подоланні тривоги, страху і стресу у безпечному та сприятливому освітньому середовищі”, 
“Психологічний супровід і підтримка учасників та учасниць освітнього процесу в умовах кризи в Україні”. Також використані практичні вправи, ігри, творчі завдання та руханки.

Просвіта батьків вихованців була здійснена в форматі ZOOM-конференції, де також розглядались питання ментального здоров’я та шляхи психологічного супроводу і підтримки учасників та учасниць освітнього процесу.  Батькам надані практичні поради та застосунки для підтримки психічного здоров’я всієї сім’ї.  

 

 

Галерея зображень